2019 metams siūlau fantastišką iššūkį renkantis vestuvinę suknelę šventei Italijoje!

Neseniai žinomas  italų vestuvių mados dizaineris bei vestuvių ir kitų renginių  organizatorius, tv laidų vedėjas, dar vadinamas savo srities „monstru“ kolega Enzo Miccio pristatė 2019 metų vestuvinių suknelių kolekciją. Enzo nuomone 2019 metais tendencijose šioje temoje dominuoja dviejų skirtingų, bet viena kitą papildančių sielų samplaika – pirmoji ryžtinga, pragmatiška; kita- svajinga bei romantiška.

Kolega Enzo įsivaizduoja nuotaką, kuri kaip perlas žavi absoliučiai kiekvieną. Pastarojoje kolekcijoje pirmą vietą dizaineris skyrė prabangiems siuvinėjimams ant mikado, organza, šilko, tiulio, šifono audinių, suteikiantiems elegantišką bei rafinuotą viliojimo iliuziją. Taigi, iškilmingai ir taikliai Enzo skelbia – 2019 m. nuotakos suknelė – yra dviejų pradų rinkinys, nepriekaištingai demonstruojantis, kaip moteris keičiasi preciziškai išlaikydama savo unikalumą. 

Keletu šio dizainerio kolekcijos pavyzdžių galite pasigėrėti čia:

//www.enzomiccio.com/it/abiti-da-sposa-2019.html

Mielai jus palydėsiu į Milano Show room asmeniniam vizitui pas kolegą Enzo.

Visi puikiai žinome kad vestuvių dienos rūbas jaunajai yra viena iš svarbiausių šios šventės grožio detalių. Tai du kriterijai viename – kerintis grožis ir tiesiog privalomas patogumas. O tai, kaip žinia, suderinti yra pakankamai sunku. Nuolatos stebint žinomų meistrų kūrybą bei sekant mados tendencijas atsiveria galimybės rinktis vestuvinį apdarą žymiai paprasčiau. Dėl to noriu pasidalinti su jumis 2019 metų vestuvinių suknelių mados tendencijomis Italijoje. Galbūt tai gali būti puikus sufleris svajonėms išsipildyti…

Taigi, – svajokime drąsiai ir paverskime jūsų šventę tikra pasaka Italijoje! 

Vykstant tuoktis į Italiją, jums visai nereikia rūpintis dėl kalbos nežinojimo, kadangi visos viešnagės metu šalia būsiu aš. Galiu pasakyti, kad italai tikrai nėra ta tauta, kuri puikiai kalba angliškai, tačiau į visus jūsų klausimus jie išsamiai „atsako“ gausia ir aiškia gestų bei plačios ir nuoširdžios šypsenos kalba.

Pagrindiniai dokumentai, reikalingi civilinei santuokai yra: gimimo liudijimai ir pažyma, patvirtinanti, kad nėra jokių kliūčių jūsų santuokos sudarymui. Tokią pažymą galite gauti miesto, kuriame esate registruoti, metrikacijos biure. Dokumentai turi būti išversti į italų kalbą su Užsienio šalių ministerijoje gauta apostile. Šių dokumentų paruošimas užtruks vos kelias savaites. Ceremonija vyksta italų kalba, kurios metu vertėjauju aš. Atkreipkite dėmesį, kad kartais atsiranda papildomų niuansų. Tai priklauso nuo savivaldybės reikalavimų, tačiau šį klausimą palikite man. Italijoje gyvenu 23 metus ir puikiai pažįstu biurokratijos vingius. 

Dažniausiai santuokos sakramentą atlieka kunigas lietuvis. Ikisantuokinės apklausos anketa ir kiti dokumentai, kartu su parapijos klebono leidimu tuoktis, siunčiami į Italijos vyskupiją, kuriai priklauso bažnyčia, kurią pasirenkate santuokai Italijoje. Lietuvoje tai atlieka vyskupijos kurija. Dėl šių dokumentų turite kreiptis į savo parapiją. Šių dokumentų paruošimui reikia 4-6 mėn. Ne visose Italijos bažnyčiose santuokos metu skaitomas civilinis kodeksas, galiojantis kaip civilinė metrikacija. Tačiau visą tai aptarsime su kiekviena pora atskirai. 

Apibendrinant reikiamų dokumentų santuokai sudaryti Italijoje temą, noriu pabrėžti, kad į visus klausimus atsakysiu pagal jaunavedžių pasirinktą civilinę ar bažnytinę santuoką, nukreipsiu šviesiu keliu, kad šis „tamsus ir visus gąsdinantis dokumentacijos miškas“ taptu smagiu pasivaikščiojimu dviese. 

Svarbu! Ar tai būtų pirmoji jūsų santuoka, ar noras atnaujinti santuokos įžadus jubiliejaus proga, – jums siūlome pasidžiaugti labai populiaria SIMBOLIŠKA CEREMONIJA, kuriai nereikia jokių dokumentų. 

Kartu sukursime tokią vestuvių šventę, kokią jūs visuomet įsivaizdavote:

prabangi šventė su gyva muzika, skirta tik jums, viename žinomiausių Italijos yachtklubų;
kukli vakarienė levandų laukuose lydima paukščių čiulbesio atliekamu muzikiniu fonu;
lounge baras po atviru žvaigždėtu dangumi;
senoji, tradicinė miestelio vyninė ar moderniausi vyno rūsiai;
didinga terasa, pakibusi virš jūros ar ežero žydrumos.

Šventinio meniu organizavimas visapusiškai atsižvelgiant į jūsų pageidavimus – mano kompetencija. Galiu jus patikinti, kad „Italijoje alkanas dar neliko nei vienas“.

Italijoje dažnai šventė prasideda jau ritualu tapusiu aperityvo ragavimu. Tokiomis aperityvo tradicijomis negali pasigirti nei viena kita Europos gyvenamoji vieta. Italijoje aperityvas – tai procesas, smagus laisvalaikio leidimas su draugais kai niekur neskubant bella vita ritmu mėgaujamasi gėrimais ir gardžiais užkandžiais, atspindinčiais kiekvieno regiono papročius.

Poroms, besidominčioms santuoka Italijoje, siūlau visas su šia švente susijusias paslaugas – nuo jūsų pasitikimo oro uoste iki pervėžimo į viešnagės vietą. Taip pat pateikiu šukuosenų, makiažo meistrų, foto ir video profesionalų bei pasirinktų automobilių nuomos paslaugų pasiūlymus. Kokia šventė be muzikos? Aš mielai pasirūpinsiu, kad jus lydėtų nuostabi gyvo garso muzika bažnyčioje ar šventinės vakarienės metu. O gal jūs norėsite šokti ant baseino krašto su DJ?..

Svarbu žinoti, kad dažnai lankausi Lietuvoje ir visuomet susipažįstu su jaunųjų poromis asmeniškai. 

Dažniausiai šiuo klausimu jaunieji rūpinasi patys, tačiau Italijoje siūlau lyginimo, valymo ir kt. drabužių priežiūros paslaugas. Pagal pageidavimą galiu nukreipti ir į vestuvinių apdarų siuvėjus Lietuvoje. Transportuojant vestuvinius drabužius rekomenduoju nepagailėti 40 eurų atskiram lagaminui (priklausomai nuo skrydžių kompanijos), nepamirštant profesionalios šventinių rūbų paslaugos. 

Vestuvėms reikalinga suma priklauso nuo pasirinkto metų laiko, regiono, vietos, svečių skaičiaus ir kitų detalių. Kaip žinia, liepos ir rugpjūčio mėnesiais yra ne tik karščiausia temperatūra, bet ir labiausiai „deginančios“ kainos. Rekomenduotini mėnesiai santuokai yra balandis, gegužė, birželis, liepa, rugsėjis bei spalis.

Vestuvių svečio etiketas: nuo pakvietimo iki šventės

Vestuvės, o ypač pasiruošimas joms, yra pripildytas įvairiausio nerimo, galvojimų ir persigalvojimų, todėl mažiausiai ko norisi, tai dėl neapdairumo sugadinta šventė. Ir nors maži dalykai neturėtų tiesiogiai veikti vakaro baigties, yra tokių smulkmenų, į kurias svečias turėtų atkreipti dėmesį. Todėl dalinuosi keletu patarimų, kaip nepažeisti vestuvių svečio etiketo ir savo buvimu nudžiuginti jaunuosius. Pakvietimas Šiuolaikiniai […]

Vestuvių fotosesijos idėjos Italijoje: nuo margaspalvių laukų iki skėčių

Tarp vestuvių planavimo vargų ir džiaugsmų, daugelis jaunavedžių pamiršta pagalvoti apie iš pirmo žvilgsnio nesvarbias smulkmenas. Tačiau šios smulkmenos gali sudaryti nemažą dalį vestuvių džiaugsmo. Vestuvių fotosesijos idėjos gali būti viena didžiausių pagalbų jaunavedžiams norintiems išskirtinumo ir smagių akimirkų, todėl dalinuosi keletu jų. Italijos peizažai Jau ne kartą minėjau, kokie ypatingi yra Italijos kraštovaizdžiai, todėl […]

Vestuvių tematika Italijoje: kaip naująją šeimą atspindi dekoravimas?

Vis dažniau vestuvių šventė nebėra vien tik vestuvių šventė. Didžiajai dienai pasirenkami atitinkami akcentai, kuriamas bendras šventės stilius ir vestuvių tematika. Visa tai daroma tam, kad artėjanti diena įgautų kuo daugiau individualumo ir vos priartėjus būtų aišku – tai jie. Žemiau pateiksiu kelis pavyzdžius, kaip vestuvių tematika Italijoje gali atspindėti jūsų šeimos bruožus. Aplink pasaulį […]

Vaikai vestuvėse: kokias veiklas pasiūlyti mažiesiems?

Greičiausiai, planuojant vestuves, tikrai atsiras svečių, kurie jau turi mažylių. Tai dažnai sukelia galvos skausmą jaunavedžiams – vaikai vestuvėse – kviesti ar nekviesti? Tam, kad visi būtų laimingi ir nė vienas neliktų nuskriaustas, dalinuosi keletu patarimų, kaip užimti mažuosius šventės svečius. Kūrybinės dirbtuvėlės Kuris vaikas nemėgsta piešti? Kūrybiškesnius šventės svečius su keliais pieštukais galėsite užimti […]

Aprangos kodas vestuvėms: kaip nepaklysti sudėtinguose terminuose?

Aprangos kodas – viena iš daugelio kvietimų detalių, kuri labai aiškiai nurodo ne tik drabužių, bet ir paties renginio stilių. Bėda ta, kad pirmą kartą susidūrus su sudėtingu svetima kalba išreikštu terminu gali ir nepavykti teisingai jo interpretuoti. Tam, kad atvykus į šventę netektų raudonuoti, pateikiu nedidelį gidą dažniausiai vestuvėse pasitaikančių aprangos kodų. Cocktail Dress […]

Ilgaamžė padėka – jaunavedžių dovana tėvams

Vestuvės yra savotiška dovanų apsikeitimo šventė išreiškiant džiaugsmą, pagarbą ar padėką. Kadangi jaunavedžiai dažnai patys pasirenka, kokių dovanų norėtų, o svečiams skirtos dovanėlės neretai yra savaime suprantamos, tai padėkos dovanos tėvams kartais lieka paskutiniame plane. Tam, kad neužmirštumėte padėkoti šeimai, kurios dėka kuriate naują, dalinuosi keletu patarimų, kuo atsidėkoti jaunavedžių tėvams. Augalai Tėvai mus augina […]

Komentarai