Šiuolaikinės vestuvės – moderni tradicijų interpretacija

Vestuvės – šventa dviejų žmonių sąjunga, kurią kartais apgaubia tradicijų ir puoselėjamų šeimos, religijos ar šalies vertybių šydas. Žinoma, yra tokių porų, kurios kartu su nauja šeima kuria ir naujas tradicijas ar papročius, tačiau nemaža dalis jaunavedžių vis dar sugrįžta prie šimtmečius skaičiuojančio paveldo. Tiesa tokia, kad tikrai ne kiekvienam, šiuolaikinio pasaulio žmogui, vis dar priimtinos visos iki šiol susiformavę normos. Gerai, kad į tradicijas vestuvių ceremonijoje galima pažvelgti ir moderniu žvilgsniu.

Vestuvių apdarai

Uždaresnio tipo suknelės – madingos ir mylimos šiuolaikinių nuotakų. (nuotr. asmeninis archyvas)

Vis dažniau poros suka savotišku pagonybės keliu ir amžiną meilę vienas kitam prisiekia pasirinktame gamtos kampelyje. Tačiau gyvename krikščioniškos religijos žemėse, kur vis dar nemažai porų renkasi sumainyti aukso žiedus maldos namuose. Kitaip nei pasirinktoje vietoje, čia reikėtų gerbti tikėjimo išpažinėjus ir kiek atidžiau peržvelgti savo vestuvinių apdarų pasirinkimus.

Bažnyčioje santuokos sakramentą priimanti pora turėtų gerbti šimtametes tradicijas ir verčiau pasirinkti kiek subtilesnį ir daugiau kūno dengiantį apdarą, kurie šiuo metu yra labai madingi. (nuotr. asmeninis archyvas)

Vestuvės šventykloje reikalauja nepamiršti, kad daug daugiau pagarbos ir išreikšite ir gausite, jeigu prisidengsite kojas ir pečius, o iškirptę rinksitės kiek kuklesnę. Tai nereiškia, kad tuokiantis karščiu alsuojančioje Italijoje turite įsisupti į vientisą medžiagos audeklą. Rinkitės subtilius nėrinius ar tiulį, dabar ypač madingas ilgas ar ¾  siuvinėtas rankoves. Netgi teisingai ant pečiu krintantis nuometas gali būti modernia išeitimi laikytis vietos tradicijų. Pažvelkite į situaciją kiek šiuolaikiškesniu ir kūrybiškesniu žvilgsniu – taip galėsite suderinti tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodė nesuderinama.

Žiedo galia

Dar iš senų senovės yra tikima, kad vestuvinis aukso žiedas dėvimas ant kairės rankos bevardžio piršto stimuliuoja meilės arteriją. Būtent jos dėka jaunųjų meilė negęsta ilgus metus. Tačiau dabar tradicijos kiek pakito.

Įprastą geltoną auksą vis dažniau keičia baltas ar rausvas auksas, o kartais net sidabras, platina ar kitas išskirtinis metalas. Taip pat vis dažniau žiedai graviruojami, inkrustuojami ar kitaip dailinami tam, kad jūsų šeima būtų išskirtinė. Reikia atkreipti dėmesį, kad net ir žiedo mūvėjimas kiek pasikeitė bėgant metams. Dabar lietuviai ir didžioji dalis slaviškos kultūros atstovų vestuvinį žiedą mūvi ant dešinės rankos bevardžio piršto, o esant reikalui žiedas gali būti dėvimas ir kaip kaklo pakabutis. Žiedo tradicija nėra laužoma – ji pritaikoma moderniam šiandienos žmogui ir gyvenimo ritmui.

Magiški ir šilti ritualai

Nors tuoktuvių ceremonijoje nėra įžvelgiama didelių skirtumų keliaujant iš šalies į šalį, tačiau šventės ritualai šeimos ir artimųjų rate – skiriasi. Pavyzdžiui Lietuvoje naują šeimą priimtina pasveikinti su skalsos simboliais: duona, druska ir vandeniu. Taip pat reikėtų nepamiršti ir vienos šilčiausių ir jaukiausių lietuvių tradicijų – šeimos židinio perdavimo.

Ar tokias tradicijas galima sumoderninti? Žinoma! Rinkitės išskirtinio dizaino ir netradicinių medžiagų šeimos židinį, pakeiskite šių ritualų eilės tvarką ar pritaikykite juos prie šalies, kurioje tuokiatės, tradicijų. Tačiau paklauskite savęs, ar šeimos tradicijomis papildytos vestuvės tikrai jums nepriimtinos? Juk šie artimųjų ritualai yra jaukūs ir mieli, savaime priartinantys jauną šeimą prie giminės ištakų ir primenantys, kiek daug įtakos jūsų naujai šeimai turi tie, kurie buvo šalia, jos kūrimo metu.

 

Svajojate apie vestuves Italijoje?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite rūpimus atsakymus

Paspaudus mygtuką, atsidarys naujas langas su registracija per Facebook puslapį.

Dalintis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin