2019 metams siūlau fantastišką iššūkį renkantis vestuvinę suknelę šventei Italijoje!

Neseniai žinomas  italų vestuvių mados dizaineris bei vestuvių ir kitų renginių  organizatorius, tv laidų vedėjas, dar vadinamas savo srities „monstru“ kolega Enzo Miccio pristatė 2019 metų vestuvinių suknelių kolekciją. Enzo nuomone 2019 metais tendencijose šioje temoje dominuoja dviejų skirtingų, bet viena kitą papildančių sielų samplaika – pirmoji ryžtinga, pragmatiška; kita- svajinga bei romantiška.

Kolega Enzo įsivaizduoja nuotaką, kuri kaip perlas žavi absoliučiai kiekvieną. Pastarojoje kolekcijoje pirmą vietą dizaineris skyrė prabangiems siuvinėjimams ant mikado, organza, šilko, tiulio, šifono audinių, suteikiantiems elegantišką bei rafinuotą viliojimo iliuziją. Taigi, iškilmingai ir taikliai Enzo skelbia – 2019 m. nuotakos suknelė – yra dviejų pradų rinkinys, nepriekaištingai demonstruojantis, kaip moteris keičiasi preciziškai išlaikydama savo unikalumą. 

Keletu šio dizainerio kolekcijos pavyzdžių galite pasigėrėti čia:

//www.enzomiccio.com/it/abiti-da-sposa-2019.html

Mielai jus palydėsiu į Milano Show room asmeniniam vizitui pas kolegą Enzo.

Visi puikiai žinome kad vestuvių dienos rūbas jaunajai yra viena iš svarbiausių šios šventės grožio detalių. Tai du kriterijai viename – kerintis grožis ir tiesiog privalomas patogumas. O tai, kaip žinia, suderinti yra pakankamai sunku. Nuolatos stebint žinomų meistrų kūrybą bei sekant mados tendencijas atsiveria galimybės rinktis vestuvinį apdarą žymiai paprasčiau. Dėl to noriu pasidalinti su jumis 2019 metų vestuvinių suknelių mados tendencijomis Italijoje. Galbūt tai gali būti puikus sufleris svajonėms išsipildyti…

Taigi, – svajokime drąsiai ir paverskime jūsų šventę tikra pasaka Italijoje! 

Vykstant tuoktis į Italiją, jums visai nereikia rūpintis dėl kalbos nežinojimo, kadangi visos viešnagės metu šalia būsiu aš. Galiu pasakyti, kad italai tikrai nėra ta tauta, kuri puikiai kalba angliškai, tačiau į visus jūsų klausimus jie išsamiai „atsako“ gausia ir aiškia gestų bei plačios ir nuoširdžios šypsenos kalba.

Pagrindiniai dokumentai, reikalingi civilinei santuokai yra: gimimo liudijimai ir pažyma, patvirtinanti, kad nėra jokių kliūčių jūsų santuokos sudarymui. Tokią pažymą galite gauti miesto, kuriame esate registruoti, metrikacijos biure. Dokumentai turi būti išversti į italų kalbą su Užsienio šalių ministerijoje gauta apostile. Šių dokumentų paruošimas užtruks vos kelias savaites. Ceremonija vyksta italų kalba, kurios metu vertėjauju aš. Atkreipkite dėmesį, kad kartais atsiranda papildomų niuansų. Tai priklauso nuo savivaldybės reikalavimų, tačiau šį klausimą palikite man. Italijoje gyvenu 23 metus ir puikiai pažįstu biurokratijos vingius. 

Dažniausiai santuokos sakramentą atlieka kunigas lietuvis. Ikisantuokinės apklausos anketa ir kiti dokumentai, kartu su parapijos klebono leidimu tuoktis, siunčiami į Italijos vyskupiją, kuriai priklauso bažnyčia, kurią pasirenkate santuokai Italijoje. Lietuvoje tai atlieka vyskupijos kurija. Dėl šių dokumentų turite kreiptis į savo parapiją. Šių dokumentų paruošimui reikia 4-6 mėn. Ne visose Italijos bažnyčiose santuokos metu skaitomas civilinis kodeksas, galiojantis kaip civilinė metrikacija. Tačiau visą tai aptarsime su kiekviena pora atskirai. 

Apibendrinant reikiamų dokumentų santuokai sudaryti Italijoje temą, noriu pabrėžti, kad į visus klausimus atsakysiu pagal jaunavedžių pasirinktą civilinę ar bažnytinę santuoką, nukreipsiu šviesiu keliu, kad šis „tamsus ir visus gąsdinantis dokumentacijos miškas“ taptu smagiu pasivaikščiojimu dviese. 

Svarbu! Ar tai būtų pirmoji jūsų santuoka, ar noras atnaujinti santuokos įžadus jubiliejaus proga, – jums siūlome pasidžiaugti labai populiaria SIMBOLIŠKA CEREMONIJA, kuriai nereikia jokių dokumentų. 

Kartu sukursime tokią vestuvių šventę, kokią jūs visuomet įsivaizdavote:

prabangi šventė su gyva muzika, skirta tik jums, viename žinomiausių Italijos yachtklubų;
kukli vakarienė levandų laukuose lydima paukščių čiulbesio atliekamu muzikiniu fonu;
lounge baras po atviru žvaigždėtu dangumi;
senoji, tradicinė miestelio vyninė ar moderniausi vyno rūsiai;
didinga terasa, pakibusi virš jūros ar ežero žydrumos.

Šventinio meniu organizavimas visapusiškai atsižvelgiant į jūsų pageidavimus – mano kompetencija. Galiu jus patikinti, kad „Italijoje alkanas dar neliko nei vienas“.

Italijoje dažnai šventė prasideda jau ritualu tapusiu aperityvo ragavimu. Tokiomis aperityvo tradicijomis negali pasigirti nei viena kita Europos gyvenamoji vieta. Italijoje aperityvas – tai procesas, smagus laisvalaikio leidimas su draugais kai niekur neskubant bella vita ritmu mėgaujamasi gėrimais ir gardžiais užkandžiais, atspindinčiais kiekvieno regiono papročius.

Poroms, besidominčioms santuoka Italijoje, siūlau visas su šia švente susijusias paslaugas – nuo jūsų pasitikimo oro uoste iki pervėžimo į viešnagės vietą. Taip pat pateikiu šukuosenų, makiažo meistrų, foto ir video profesionalų bei pasirinktų automobilių nuomos paslaugų pasiūlymus. Kokia šventė be muzikos? Aš mielai pasirūpinsiu, kad jus lydėtų nuostabi gyvo garso muzika bažnyčioje ar šventinės vakarienės metu. O gal jūs norėsite šokti ant baseino krašto su DJ?..

Svarbu žinoti, kad dažnai lankausi Lietuvoje ir visuomet susipažįstu su jaunųjų poromis asmeniškai. 

Dažniausiai šiuo klausimu jaunieji rūpinasi patys, tačiau Italijoje siūlau lyginimo, valymo ir kt. drabužių priežiūros paslaugas. Pagal pageidavimą galiu nukreipti ir į vestuvinių apdarų siuvėjus Lietuvoje. Transportuojant vestuvinius drabužius rekomenduoju nepagailėti 40 eurų atskiram lagaminui (priklausomai nuo skrydžių kompanijos), nepamirštant profesionalios šventinių rūbų paslaugos. 

Vestuvėms reikalinga suma priklauso nuo pasirinkto metų laiko, regiono, vietos, svečių skaičiaus ir kitų detalių. Kaip žinia, liepos ir rugpjūčio mėnesiais yra ne tik karščiausia temperatūra, bet ir labiausiai „deginančios“ kainos. Rekomenduotini mėnesiai santuokai yra balandis, gegužė, birželis, liepa, rugsėjis bei spalis.

Ar būtina Italų kalba norint vestuvių Italijoje?

  Vis dažniau jaunos poros iš Lietuvos nori vestuvių Italijoje, vienoje pačių romantiškiausių pasaulio šalių. Ir tai nestebina, nes daugeliui Italija asocijuojasi su Antika, romėnais, ilgaamžiška architektūra, stilingu įvaizdžiu, nuostabia gamta ir klimatu, šiltais žmonėmis, nuo vaikystės girdimomis itališkomis melodijomis, matytais pasaulinio garso filmais ir perskaitytais bestseleriais. Italija tai kažkas tobulo, stilingo, romantiško, artistiško ir […]

Rudeninė vestuvių šventė Italijoje: ko tikėtis?

Italija – kone visus metus žaliuojanti šalis, kurioje atėjęs ruduo tikrai nesugadina nei vestuvinio džiaugsmo nei nuotraukų. Atvirkščiai, kiek atvėsęs oras padovanoja nuostabiausią laiką su draugais ir šeima bei gali pasiūlyti itin spalvingų panoramų. Kiekvieną kartą išgirdusi klausimą „Ko galima tikėtis iš rudeniškos Italijos?“ nusišypsau, nes kai vestuvių šventė Italijoje, tikėtis galima tik paties geriausio. […]

Priešvestuvinė kelionė Italijoje: kodėl verta atvykti iki tuoktuvių?

Priešvestuvinė kelionė tampa vis populiaresniu būsimųjų jaunavedžių sprendimų. Ypač ji pasiteisina tiems, kurie nusprendžia aukso žiedus sumainyti svečioje šalyje. Yra daug priežasčių, kodėl verta į tuoktuvių šalį atvykti kiek anksčiau vieniems ir kartu sulaukti išsvajotos dienos savo svajonių šalyje. Proga pamatyti tikrąjį vaizdą Nors vestuvių planuotoja tikrai jums atsiųs ne vieną dešimtį fotografijų iš jūsų […]

Vestuvės Italijoje: vidurnakčio tradicijos

Turbūt reta vestuvių švenčių, kurios baigtųsi dar prieš laikrodžiui išmušant vidurnaktį. Tai – itin magiškas laikas naujai porai, kuri pirmą kartą gyvenime žengia į naują dieną kartu. Kadangi vidurnaktis žymi naujos dienos pradžią, o kartu su ja ir naują gyvenimą, nauju tikslus ir šeimos svajones, tai nekeistą, kad ją palydi vidurnakčio tradicijos. Fejerverkai Turbūt pats […]

Nuotakos galvos papuošalai: kas tiktų Italijai?

Nuotakos jau pačios savaime spinduliuoja nuostabią šviesą ir šilumą. Jų baltos sunkios švelniai plevenančios Italijos gamtos peizaže visuomet atrodo nepakartojamai. Tačiau norinčios šiek tiek daugiau, gali rinktis ir tikroms karalienėms gėdos nedarančius galvos papuošalus, kurie puikiai tiks ir vestuvėms Italijoje. Nuometas Tradicinis vestuvių galvos apdangalas – nuometas – pastaruoju metu kiek apleido populiarumo viršūnes. Tačiau […]

Specialiai jauniesiems: išskirtiniai dekoro elementai

Visos vestuvės yra vienintelės ir nepakartojamos, o jų dekoravimo sprendimai daugeliu atvejų atspindi ir pačių jaunųjų charakterius ar pomėgius. Tačiau vieni elementai labiau nei kiti traukia akį, pasakoja istoriją ir nurodo, kas iš tiesų yra šios šventės šeimininkai. Taigi, kokie dekoro elementai puikiai atspindės jūsų dienos statusą? Sveikinimo lenta Nedaug vestuvių apsieina be sveikinimo lentos, […]

Komentarai