Vestuvės užsienyje: ką reikėtų atlikti dar namuose?

Ėmę planuoti vestuves ilgainiui galite pradėti manyti, kad vestuvės užsienyje nuo A iki Z jūsų laukia svajonių šalyje, kur viskuo rūpinasi jūsų vestuvių planuotoja. Tiesa tokia, kad nors didieji rūpesčiai – vieta, maistas, dekoracijos ar net fotografas – gali būti iš anksto suderinti ir laukti jūsų vestuvių dieną, yra ir mažų detalių, kuriomis reikėtų pasirūpinti patiems.

Dokumentai

Vestuvės užsienyje reikalauja ne tik spalvos ar muzikantų pasirinkimo, bet ir santuokai reikiamų dokumentu. Svarbiausia, kad niekas kitas už jus negalės pasirūpinti vestuvėms reikalingais dokumentais, todėl iš anksto susitvarkykite su šia užduotimi.

Jums prireiks:

  • Bent 6 mėnesius nuo grįžimo į gimtą šalį galiojančių pasų,
  • Gimimo liudijimų, kurie turėtų būti išversti ir apostilizuoti,
  • Išrašo iš santuokų rūmų apie šeimyninę padėtį, jeigu esate išsituokę ne mažiau nei prieš 6 mėnesius.

Visus šiuos dokumentus privaloma išversti ir apostilizuoti bei, ne vėliau nei likus 3 mėnesiams iki santuokos, pristatyti Italijos miesto savivaldybei, kur įregistruosite savo santuoką.

Jeigu pageidaujate tuoktis bažnyčioje, jums taip pat prireiks visų aukščiau išvardintų dokumentų bei:

  • krikšto ir sutvirtinimo sakramentus patvirtinančių dokumentų,
  • šeimos kursų baigtumo patvirtinimo.
  • leidimo tuoktis už parapijos ribų.

Pastarųjų dokumentų gavimui jums reikės kreiptis į savo parapijos kleboną. Lygiai taip pat, kaip ir civilinei metrikacijai, bažnytinei santuokai dokumentus reikia pateikti ne vėliau nei likus 3 mėnesiams iki tuoktuvių.

Tik nepamirškite, kad bažnytinės santuokos sakramentas, su menkomis išimtimis, yra suteikiamas tik vieną kartą gyvenime.

Vestuviniai žiedai

Kad ir kokie gražūs ar kokybiški atrodytų vestuvių žiedai užsienyje, verčiau jų gaminimą patikėti gimtosios šalies auksakaliams. Taip galėsite užsitikrinti, kad jūsų pasirinkti žiedai bus pagaminti laiku, tinkamų dydžių ar stiliaus, o svarbiausia, kad tam netrukdys kalbos barjeras. Nesvarbu kokio grožio bus jūsų vestuvės užsienyje, jas tikrai apkartins spaudžiantys ar nuo piršto krentantys žiedai vien todėl, kad nebuvo galimybės jų pamatuoti ir laiku pataisyti.

Taip pat nepamirškite ir apie garantijos laikotarpį ar galimybę grąžinti ir taisyti nekokybiškus juvelyrinius gaminius. Perkant juos gimtajame krašte šis veiksmas bus kur kas paprastesnis ir užtruks akivaizdžiai mažiau jūsų laiko.

Kostiumas ir suknelė

Tiek suknelę, tiek ir kostiumą tikrai galėsite įsigyti ar išsinuomoti vestuvių šventės šalyje. Tačiau lygiai taip pat, kaip ir vestuviniai žiedai, vestuviniai apdarai turėtų būti jūsų darbu dėl kelių paprastų priežasčių.

Jeigu jau turite stilių, kuriuo seksite visos šventės metu, tai gimtąja kalba tai paaiškinti bus daug paprasčiau, o ir vietų, kur ieškosite aprangos, galėsite aplankyti žymiai daugiau. Tai ir išplės jūsų galimybes, ir leis ramiai ieškoti svajonių aprangos.

Taip pat savo svajonių suknelę ar kostiumą gali tekti taisyti tam, kad drabužis idealiai nugultų svarbiausią dieną. Taisymui pasirinkite patikimą siuvėją, o paskutinius primatavimus atlikite ne anksčiau kaip savaitę iki šventės. Taip jūsų vestuvės užsienyje bus ne tik įsimintinos, bet ir sklandžios.

Svajojate apie vestuves Italijoje?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite rūpimus atsakymus

Paspaudus mygtuką, atsidarys naujas langas su registracija per Facebook puslapį.

Dalintis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin